Mis on kipsivalu? Kips on looduslik materjal. Kipsivalu põrand on tolmuvaba ning seetõttu sobib ideaalselt allergikute ja väikelastega kodudesse, samuti lasteasutustesse ning ühiskondlikesse hoonetesse. Kipspõranda ökoloogilisus on kõige paremini märgatav küttekulude vähenemise näol. Tänu kipsvalupõranda suurepärasele soojusjuhtivusele jaotub põrandaküttega varustatud põrandal soojus ühtlaselt ja reageerib kiiresti ka järskudele ilmastikumuutustele. Kipsvalupõrandast eraldub soojus paremini kui näiteks tavapärasest betoonpõrandast.
Sobib renoveerimiseks ja päris uue põranda valamiseks. Kipsivalu segud sobivad nii põranda uuendamiseks, tasandamiseks kui ka päris uue põranda valamiseks. Segud sobivad nii betoonile kui ka puitpõrandale. Ideaalne puitkonstruktsioonile. Kipsivalu vajalik paksus on oluliselt väiksem kui tavabetoonil, lisaks ei vaja kipsivalu metallarmatuuri, seetõttu on surve põrandale kordades väiksem. See teeb kipsivalust ideaalse kaaslase puitkonstruktsiooniga majade ülemiste korruste põrandatele.
Sobib hästi müra summutamiseks. Kipsivalu põrand on tavapärasest betoonist oluliselt parema helipidavusega, eriti just madalasagedusliku sammumüra osas. Tavapärane kipsivalupõrand koos õhukese, mõne millimeetri paksuse isolatsioonimatiga omab juba helipidavust 35dB.
Ei sea piiranguid põrandakattele. Kipsivalu sobib kõigi tavapäraste põrandakatetega.

Lühidalt kipsivalu plussid seega
– kiire paigaldus
– võimaldab põrandakütte kiire kasutuselevõtu
– tööd võivad jätkuda juba järgmisel päeval
– toode omab kõiki vajalikke sertifikaate
– suurepärane soojusjuhtivus ning sellega seonduv ühtlane soojuse jaotumine
– ei vaja „kopterdamist“
– ei teki „tsemendipiima“
– ei tolma
– on mitteallergeenne
– hea helipidavusega
– õhem valukiht ning hea soojusjuhtivus võimaldavad ruumi temperatuuri kiiremat ja täpsemat reguleerimist, vältides üle- ja alakütmist
– valumass ümbritseb küttetoru või -kaablit igalt poolt, mis tagab kuivpaigaldusega võrreldes märgatavalt parema soojusülekande, kusjuures paigaldusprotsess  minimeerib torustiku kahjustamise ohu.

Oma töös kasutame  kipsivalusegusid.

Kipsivalatud põrand

Kipsivalu tööprotsess puitpõrandale

Põrandate tasandamine kaasneb enamasti renoveerimisega, kuid see töö tuleb sageli ette võtta ka uusehitustel. Tasandamiseta ei pääse põrandakatete uuendamisel, juhul kui soovitakse välja vahetada keraamilised plaadid või linoleum, sest vanade kihtide eemaldamisel kipub ikka üht-teist aluspinnale kinni jääma või hoopiski soovimatult lahti tulema.

Kui põrand on ebatasane või esineb lohke kogu pinna ulatuses, peaks kaaluma kohtparanduste asemel laustasandamist isevalguvate segudega. Nende segude kihipaksuste vahemik on enamasti neljast-viiest millimeetrist kuni mitmekümne millimeetrini. Minimaalset lubatud kihipaksust on siinjuures oluline jälgida – sealtmaalt hakkab isevalgumine toimuma.

Enne põranda laustasandamist saab vajadusel suuremad augud täita kiirkivinevate põrandavalusegudega, mida tasub eelistada aeglaselt kuivavale tavabetoonile. Just aeglane kuivamine teeb lihtsate tsementsegude kasutamise problemaatiliseks, sest nende lõplik kuivamine ja kivinemine nõuab palju aega ja kui piisavalt kannatlik ei olda ning põrand kaetakse kattega liiga vara, siis jääb niiskus aluspõrandasse ning kuivamisel annab mahukahanemine endast pragudena märku läbi põrandakatte.

Nõrkade aluspindade puhul, milleks on näiteks vana betoon, mõni isolatsioonimaterjal või puidust aluspind, kus hea nakke saavutamine ei ole võimalik, tuleb ehitada nn. ujuvpõrand. Selleks kasutatakse fiiberkiududega segu koos klaaskiudvõrguga. Aluspinnale laotatakse kihte eraldav kile, seinte ja postide ümber paigaldatakse servalint. Valu palksus on minimaalselt 20 mm ja selliselt valatud põrand  on toimiv iseseisva ehk nn. ujuva plaadina. Kiirkivineva segu kasutamisel saab sellisele põrandale katte paigaldada juba paari päeva möödudes.

Alusbetoonitöid tehakse sageli tingimustes, kus sobilik temperatuur, sademete eest kaitstus, avade suletus jms. ei pruugi alati olla täidetud, millest ka sagedased probleemid kvaliteediga. Miks mitte planeeridagi tasandustööd juba ka uue hoone ehitusel. Tänapäeval, kus töötund on kõrges hinnas, minnakse just seda teed. See tähendab, et betoonpõranda valamisel ei proovitagi seda ideaalselt siledaks ajada, sellele aega ja raha kulutada, ammugi siis peegelsiledaks „kopterdada“. Tehes alguses nn. latibetooni ja hiljem seda isevalguva seguga viimistledes on kokkuvõttes võit tööajas ja sellest tulenevalt ka rahas.

Kasutame tasandustöödel  segusid.

Tasanduskihti vajav põrand

Ettevalmistus “ujuva” põranda valamiseks

Sul on projekt ja otsid tegijat. Anna oma soovist teada.

Teeme töid nii Saaremaal kui mandril.

 © 2022 Pihla Grupp OÜ | telefon +372 53 910 064